|
Sovány, kicsiny volt nem magaska,
Füle helyén két szörnyü laska,
Nem volt ügyes aranyhalacska:
Egy borbélynál volt ő inaska.
Sántitott is szegényke csöppet,
Sokat csiptek rajt és ütöttek,
De könnyei, lám, még se jöttek,
Szemei mosolyban fürödtek.
Neki a régi, csúnya műhely
Nem volt börtön, nem volt szörnyű hely,
Sőt egy mesés, egy gyönyörű hely;
Mert volt ott, hej, egy gyönyörű fej...
Egy fej, mely aranyhajat hordott,
Inaskára mindig mosolygott,
Ajkán a jóság méze csorgott,
Ezért volt az inaska boldog.
Szerelmes volt szegény e fejbe,
Akár a légy a mézbe, tejbe,
Bámúlta őt lázban figyelve:
A látással sosem betelve.
Minden garaskáját e nőre
Költötte el vakon, a dőre,
Selyemblúzra, szép karkötőre,
Köves gyűrűre, főkötőre.
De boldog volt és biztos abban:
Övé a nő a kirakatban,
Az istennél is biztosabban
Hitt benne napról-napra jobban.
Igy éldegélt... közben legény lett,
Vénült... kopott... a mély siré lett;
...A szép viaszfej másoké lett:
Mert látjátok: ilyen az élet.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Szebb öröm Szívem alatt ragyogsz. A csillagok csipkéje
reme...
» És mégis megvártalak Te még nem indultál el útnak
S engem űzött az...
» Utolsó szerelem Ó, ha eljön öregkorunk,
Szerelmünk mélyebb s...
» Szerelmes vers A szemedet, arcod mélységes, sötét szürke...
» Kötődés Magamban hordom a szívedet,
a szívemben...
» Ketten ültek... Ketten ültek a tavaszban,
Csupán ketten,...
» Csend Színeimet pazaroltam,
s most hűséggel...
» Egy büszke várkisasszony lovas képéhez Sólymod vagyok, a kezeden ülök,
Egy pillantásod,...
» Bennem élsz Bennem élsz, mint évgyűrű a fában,
mint sejtmag...
» Száz hűségű hűség Alakos játék, százszor-zárt titok
Hős, futó...
» Örökre Ne mondd ki ezt a szót: örökre.
Ne búsítsd...
» Tiszta szerelem Oly jó szeretni Téged
lengsz, mint illatos...
» Szerelmes varázs Mondják, sebek fennen sírnak:
Ám mi ketten
Rége...
» Szeretlek én, szeretlek téged Szeretlek én, szeretlek téged,
Kedves kis...
» Imádság Imádkozom: Vegyétek őt körül
Rajongva, tiszta...
» Mindig csak Neked Csak egy verset költögetek
Évek óta, mindig...
» Jó érezni Jó érezni azt, hogy szeretlek
nagyon és...
» Kinek már álma sincs Rólad, terólad. Míg erőm tart,
s a lopott...
|