|
Oly jó szeretni Téged
lengsz, mint illatos rétek,
hajad nagy, barna alkony,
engedd, hogy betakarjon.
Tebenned mindig nyár van,
forrásom vagy e tájban,
szemed két fényes ablak,
engedd, hogy benned lakjak.
A világ szélben táncol,
jövök vad éjszakákból,
nyerek-e bebocsájtást?
Hadd gyújtsak benned lámpást.
Villámló mély szemeknek
hűvös zápora vert meg,
Kedves, ha megengednéd,
nálad felmelegednék,
szíved szép parazsára,
ráhullna szívem ága,
s égnénk, halálig hűen,
tisztán és egyszerűen
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» A kedves halála A férfi csak ezt tudta a halálról:
hogy elvisz...
» Nem múlik el a szerelem Nem múlik el a szerelem
Csak fegyelmezett...
» Örökre Ne mondd ki ezt a szót: örökre.
Ne búsítsd...
» Egy napig éltek... Egy napig éltek szép virágaid.
A szem...
» Csak azért se Csak azért se', csak azért se',
Nem szeretlek,...
» Zsóknak Nem kell nékem senki fiának tetszése
Csak a te...
» Hajnali hársak Arra ébredtem fel, hogy szeretlek.
Tudom, nincs...
» Ártatlanul Mikor szemed ittasultan
a fák levélkoronáján...
» Ketten ültek... Ketten ültek a tavaszban,
Csupán ketten,...
|