|
Kisértő árny, valóban árnyék,
Mit bűnöm rémalakja vet;
Mely nem enyészik el a nappal,
Sötétben egyaránt követ.
Ki szép valál, s még egyre szép vagy,
És mégis rém levél szememben,
Oh, könnyíts egyet lelkem terhén:
Felejts el, oh felejts el engem!
Szép tört alak, mit kín tart össze;
Élő, ki haldokolva él;
Ki sírva vádolsz ablakomban,
De nem jöhetsz be, árva szél:
Szegény, szegény beteg leány!
Nem volna-e jobb neked ott lenn...
Mért nem pihensz le már örökre?
Felednél ott, felednél engem!
Az emberek közt miért jársz-kelsz?
Talán van bennök szánalom?!
Átkoznak engem, azt hiszed tán,
S nem mosolyognak sorsodon?
Még irigyelnek engem! s téged
Átkos diadalszekeremben
Meghóditott zsákmánynak néznek...
Felejts el, oh, felejts el engem!
Az öntudatban megvan átkom,
S még van erőm viselni azt;
A pokolban, mely egy mennyért van,
Könnyű nem hallatnom panaszt.
De tudnom azt, hogy te szeretsz még,
S boldogíthatna még szerelmem,
Ha még így is szerethetnélek...?!
Felejts, ne tégy őrültté engem!
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Sohasem Én nem akartam sohasem.
Nekem nem olvadt...
» Szerelmes vers Állnék vigyázba érted, mint a fenyvesek,
S nem...
» Csillagos éj Szeretnek.
Óh milyen könnyű a világ!
A...
» Szerelem ez? Őrjöngök Rád, ha néznek,
Szeretne ütni két...
» Tűnődés Kíváncsi játék és szeszély
a szerelem...
» Úgy szeretlek Úgy szeretlek, mint egy verset
s e vers legyen...
» Összhangzattan Álmom álmodnak megfelel
és ez a baj és ez a...
» Barátság, szerelem Ha kérdezed, hogy volt-e hű barátom,
ki...
» Vágyakozás a jelenre Egy bizonyos pillanatban azt gondolta a...
» Nem merek rádnézni Nem merek rádnézni: éjszakázó
fáklyaszemem...
» Minek szaladtok el... Minek szaladtok el, ti szépek?
Te pillanat, te...
» Szerelem Nékem a sors szerelmet adjon,
Szívemen égjen el...
» Álmomban Álmomban, Kedves, hosszú folyosókon
kétségbeesve...
» Fiam lelke Szüretre kész szőllőnél lelkesebb szád,
kedvesem...
» Mélységben Oly mélyen bent vagy a szivemben,
Mint mély...
» Szerelem Míg egy ábrándos, kékszemü leánykát
Látok...
» Más kell Elég a halódás. Nem izgat engem
a magány, a...
|