|
Kíváncsi játék és szeszély
a szerelem először.
Reánk tekint egy szem, beszél,
ígér, s lángjuk előtör.
S minthogy magunkat szerfelett
szeretjük, s ez nagyon jó,
szeretjük őt, aki szeret,
hisz ízlésünk hasonló.
Hálálkodunk, kis bánatunk
megosztjuk véle szépen.
Nagyon hamar reákapunk
s udvarlunk is, cserében.
Már úgy mondjuk, mint szerepünk,
mit elmondtunk ezerszer.
Aztán azért is szeretünk,
mert már elkezdtük egyszer.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Boldogság és álom Álmodban minket gyakran láttál,
Hogy együtt...
» Őrzi egy néma óriás Nem nyithatom fel koponyád,
nem vághatom föl...
» Az esthajnal szerelme Őszikék dajkálta
ringó dalbölcsőben:
így...
» Gyere drága, ülj le mellém, Gyere drága, ülj le mellém,
nézz hát a szemembe...
» Gliczerához Ammint barna szemöldökit
Dámonnak, Gliczerám!...
» Az én szivem Az én szivem sokat csatangolt,
de most már okul...
» Sóhaj Szivedre hajtva fáradt fejemet
szeretném magam...
» Sappho szerelmes éneke Boldog legény, istenek párja,
Szemben ki ülhet...
» Kései szerelem Kései szerelem... Fűlik a kályha
pirosra.
Valam...
|