|
Mit busuljak e világon
Más miatt szüntelen?
Hogy ha én senkit se bántok,
Más mit gondol velem?
Ejh hajh! búbánat,
Nem járok én utánad,
Csak csókolgathassam
Babámat!
Még azt mondják, hogy rosz vagyok,
Pedig csak szeretek.
Azért akármit mondjatok,
Mi közöm veletek?
Ejh hajh! soh' sem jó
A sok beszéd, a sok szó
Ránk is, másra is csak
Búhozó.
Míg beszélnek, én addig csak
Téjarcod csókolom.
Földerít szemed, s az a két
Szép alabást halom.
Ejh hajh! hollóhaj,
Gyönge ajk, miként a vaj,
Megcsókollak, csak hogy
Rám ne vallj!
Oh be boldog, a ki úgy él
Mindenkor, mikint én,
Nem irigykedem senkire
Epésen, feketén.
Ejh hajh! te is ám,
Ne hányd szememre hibám,
Inkább csókolgass meg
Szép babám!
Isten áldja meg jó szíved
Örökre, édesem!
Meszsze mégyek, vagy látsz többé,
Vagy pedig soha sem!
Ejh hajh! virágom,
Ha menni kell, se bánom:
Csak küldj egy két sohajt
Utánam!
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Egy két évben... Egy két évben egyszer, egyszer
Összejövök még...
» Messze vagy Messze vagy, messze: most feléd is este,
ablakba...
» Hol vagy, édes rózsám? Nem hallod-e, hivlak... Hol vagy, édes rózsám? Nem hallod-e, hivlak,
Fel...
» Búcsú Majd álmaidban meg-meglátogatlak,
mint messzi...
» Csak egy délután Ülj ide mellém, fogd meg a kezem,
Hagyd, hogy...
» Valami nagy... Valami nagy, mély szerelem hiányzik,
Valami...
» Ha én kedvesemről gondolkodom Ha én kedvesemről gondolkodom,
Egy-egy virág...
» Rádgondolva Nyitott ajtajú börtönben járok
Elmenni hozzád...
» Ne hagyj még itt Ne hagyj még itt, ne menj még el!
Ez a tiszta...
» Két asszony A tenyered forró, Meám,
fölforr a könnyem, ha...
» Egy nap Tenélküled Egy nap Tenélküled,
mint üres utca
mely...
» Valakit várok. Valakit várok. Valakit várok.
Rideg szobámnak...
» Messze tőlök Nehéz, villámos fellegek
Úsznak felém,
Szülőföl...
» Remény Szelíden mint a szép esttűnemény,
Lángarcodon...
» Várakozás Elfelejtem hol vagyok,
Valakire várok,
Csukott...
» Nyári fürdő Piruljatok el dús fák! Vörhenyes
és bronzos...
» Léda ajkai között Az ajkaid közt rejtőznék el,
De a szemeid reám...
» Városba érés Elbúj a' nap, mindjárt fénnyével áldozik;...
|