|
Egy két évben egyszer, egyszer
Összejövök még vele,
S bár életét összudúltam:
Nem vádol tekintete.
Egyszerün jár, tán szegényül,
És nem vádol engemet,
Pedig én vagyok az, kiért
Fényt, palotát megvetett.
Ha nem ismert volna engem,
Nem volna ő most e rom,
Elkerülte volna őt e
Megalázott fájdalom.
Büszkeséggel hordaná e
Földre szegzett szép fejet...
S még se vádol, még sem átkoz,
Sőt még inkább menteget.
Mintha neki az életben
Nem vétettem voln' soha:
Hervadt arczán a megtört szív
Kiengesztelt mosolya.
Még megfogja kezemet is,
Bocsánattal, melegen;
Tudja ő, ha volt is vétkem:
Forrása a szivben, mélyen,
Nem volt más, mint - szerelem!
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» A kis kadét Szerelmes volt a kis kadét
Szerelmes volt...
» Búcsú Majd álmaidban meg-meglátogatlak,
mint messzi...
» Valakit várok. Valakit várok. Valakit várok.
Rideg szobámnak...
» Messze tőlök Nehéz, villámos fellegek
Úsznak felém,
Szülőföl...
» Valami nagy... Valami nagy, mély szerelem hiányzik,
Valami...
» Hol vagy, édes rózsám? Nem hallod-e, hivlak... Hol vagy, édes rózsám? Nem hallod-e, hivlak,
Fel...
» Útban a kedveshez Híd, le ne törj; nagyon remegsz!
Szirt, rám ne...
» El, elmegyek El, elmegyek házatoknál
S ablakodra felnézek...
...
» Csak egy délután Ülj ide mellém, fogd meg a kezem,
Hagyd, hogy...
» Titoktartás Szived mélyébe rejtsd szerelmi
Gyönyöröd,...
» Ha én kedvesemről gondolkodom Ha én kedvesemről gondolkodom,
Egy-egy virág...
» A levél Hétfő. – Ez a nap elveszett:
Nem kaptam...
» Táj, szeretőkkel Tegnap még sínek mellett álltam
a páristjárt...
» Ne hagyj még itt Ne hagyj még itt, ne menj még el!
Ez a tiszta...
|