|
Az embereknek nem mesélek rólad.
Nem mondom el hogy számomra csak
ismerős vagy-e, vagy drága barát;
azt sem milyen vagy, azt sem
álmainkban megmaradt-e
a vágy, az egykori társ.
Nem mondom el, hogy a magányban,
tikkadtan, fáradtan valaha is
bárki kettőnk közül szeretett-e mást;
azt se szívünk
magunk vagy
mások miatt fájt-e
egyáltalán.
Nem mondom el szemünk
milyen összhangja kötött össze
bennünket a csillagrendszerekben;
azt sem én vagy te
kívántad-e –
tulajdonképpen egyre megy.
Nem mondom el az élet
vagy a halálfélelem
kötötte-e össze kezünket;
azt sem hogy a harsány
nevetést jobban szerettük-e
a patakokban folyó könnyeknél.
Egyetlen szótagot sem mondok nekik,
mi történt, vagy történhetett volna-e valami
ami összefon, örökre
egyesít bennünket;
azt sem hogy méreg vagy
gyógyír-e az ami
a történtek után történt.
Nem mondom el senkinek
bennem miattad milyen
költemény él:
melegen bódít-e
mint erdőink tavasszal;
vagy csendes és szomorú
hallgatag bensőmben.
Ó, nem mondom el senkinek
az a költemény, ami bennem él
vidám-e vagy csüggeteg.
Jobban szeretem ha hallgatagon
megyünk mindketten
oda, ahol ugyanaz a fény ragyog
éjjel, nappal, pirkadatkor;
oda, ahol egyformán meleg
a gyönyör és a gyötrelem;
oda, ahol örök szövetek
éltetik vágyaival együtt az embert.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Molnárleány Szép a tavasz, ha visszajő,
S mint régi jó...
» Együgyű szerelmes évődés Ha szeretnél, kócos volnál,
talán bizony meg is...
» Három hangra Három szerelem az életem.
Semmim sincs ezen...
» Az elhagyott Csalfa volt hő esküvésed,
Változékony lenge...
» F. E. kisasszony emlékkönyvébe Amit vágyad kivánt,
Reményed esdve kért,
Megadt...
» Leánykérés Fehérzimankós téli éjszaka
Éjféli miséről...
» Ha mennél hideg szélben Ha mennél hideg szélben
a réten át, a réten...
» Bársonyodba öltözöm Megismerem, ha rám hull az árnyék,
Ha mögöttem...
» Egy nyári este Várva-várom, egy nyári este
Kibomlik majd...
» Az első szerelem Szívem zsenge szerelmeit
El nem törli tehát a...
» Tatjána levele Anyeginhez Én írok levelet magának -
Kell több? Nem mond...
» Virág, virág, virág Az ágyék és a mell a száj s az izgatott
kezek -...
» Hópelyhek I.
Láttad a vágy tűzét szememben.
Láttál egy...
» Van olyan perc Van olyan perc, mikor szivünkben
Az élet lángja...
» Emlékszel-e? Emlékszel-e, hogy eljátszottunk
A ház előtt az...
» Zikcene, zakcene, satöbbi Rossz szívem és százszor rossz vérem
Dobog,...
» Falovacska Reggelente már nem akarta
az ablakot, a...
» A holdhoz Hő vágyaim csak érted égnek,
Oh csendes éjek...
|