|
Nem kell már, csak aminek neve van
s pontosan tudja, ki, mire küldte,
volt már nekem télszinű madaram
ki mindig a Névtelent fütyülte,
volt már nekem bolondos barátom
ki mindig a Névtelenről álmodott
aztán a szűzlányt is bevallom
aki a Névtelenbe távozott
volt már cifra szép asszonyom, dísznek
csók után a Névtelenről szavalt
s volt hasonló, széllel bélelt álmom
megcsalt, ha csókolt s mosolygott, ha csalt -
hát elkergettem télszin madaram
ki mindig a Névtelent fütyülte
most már csak az kell, minek neve van
s pontosan tudja, ki, mire küldte
és nem hagy itt, ha elapad a bűbáj.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Évszakok himnusza Szerelem töri szívemet egyre,
zöld ágakat és...
» Hogy lehet Hogy lehet Valakit ennyire szeretni?
Hogy lehet...
» Tündérmenet A tücsök cirregve fölneszel.
Testem hűs álmokat...
» Szeretlek! Szeretlek, szeretlek!
Kimondom, kimondom!
El...
» November Mikor virágra sehol se lelek:
A bús november az...
» Tudom, hogy vagy Tudom, hogy vagy: és megállok az éjben.
Állok...
» Haladt... Haladt és partot ért a sajka,
Kiszáll a vándor...
» Üdvösség Csak azért
az egyetlen napért
érdemes volt...
» A szerelem Mi a földi élet s minden ragyogványa
Nélküled,...
» Legszebb versem Az első versem rossz és hosszú volt,
s tőlem...
» Tizenkét vallomás, utószóval Egy éve hogy nem írtam verset néked,
s a kék...
» Szerelem Tompán-derengő arcát, melyet alvó vágyai...
|