|
Ha kék szemed ég volna, úgy
Ránéznék szüntelen,
Ha hajnal volna rózsaszád,
Fölkelnék éjfelen.
Megvárnám rózsakeltedet,
Reám mosolyganál,
Pirulva rám tekintenél
Harmat csilláimnál.
Ha volna barna fürtöd éj,
Nem aludnám soha,
Majd megszánnál, s nem lenne szűd
Hozzám oly mostoha.
II.
Ha kék szemed ég volna, úgy
Szemedben csillagok
Volnának, ottan kellene
Mindig ragyogniok.
Ha kék szemed ég volna, úgy
Meghalnék, szellemem
Dicső egedbe szállana,
S ott élnék szüntelen.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Csúf szerelem Nem is tudom, hogy nem vehettem észre
ideibe:
é...
» Ballada F. Gy. egyetlen szerelméről I.
Mikor Faludy György elment Bécs őszi...
» November Mikor virágra sehol se lelek:
A bús november az...
» Pirongatol, édesanyám Pirongatol, édesanyám,
Mért néznek a legények...
» Reggeli Séta Fehérszínű apró felhők
Futkosnak az ég...
» Kit egy szép leány nevével szerzett Siralmas nékem idegen földen
Már...
» Tatjána levele Anyeginhez Én írok levelet magának -
Kell több? Nem mond...
» Első szerelemérzés Ifjúságom reggelében
Szívem bút nem...
» Alszol s szempillád alatt
szálldosnak barna...
» Gyöngyök perdülnek szét Gyöngyök perdülnek szét. Jaj, odalett a...
» Májusi rózsa Lásd májusban, amint ágán virít a rózsa:
pompája...
» Donna Paula Donna Paula, büszke nagyon,
Harminchárom őse...
|