|
Mondanám, hogy nem vagy szép, leány,
Hogyha nem néznél tükörbe,
Mondanám, hogy jó sem vagy talán,
Hogyha nem néznél szívedbe.
És ha tükröd s szűd dacára még
Nem tudod, mi szép, mi jó vagy,
Én sem mondom el, mert bájad így
Öntudatlan kétszer oly nagy.
Mondanám, hogy lelkem nem szeret,
Mit mosolygsz - óh, hallga, hallga!
Hadd maradjon szíveinknek ez
Nyilvánságos drága titka!
Boldogíts csak, boldogíts tovább,
És ne tudd - elég ha sejted,
Mint a gyöngyház, oly önkénytelen
Kedvem gyöngyeit ha termed!
Ah, de balga én, ha tőled is
Rejtem, üdvöm mért fecsegni ki?
Vagy nem-é fél boldogságom az,
Hogy nem tudja senki, senki?
Hadd ragyogjon, aki azt hiszi,
Hogy csak irigyelve boldog,
Én homályos csendben élvezek
A lány keblén és mosolygok.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Válaszul Jól mondtad óh, ha tiszta reggelen
Végigtekintün...
» Ébredés a neveddel Felébredtem. Úgy bujtam át az álom
meleg...
» Csak engem szeret Lombos ág ne hajlongj, hagyj fel a bókkal,
Kedve...
» A szökevény szerelem Annyi év, annyi év:
a szerelem tart-e...
» Ámor Erõ s erény a szerelem varázsa,
uralkodik...
» Fa leszek, ha.. Fa leszek, ha fának vagy virága.
Ha harmat...
» Tartózkodó kérelem A hatalmas szerelemnek
Megemésztõ tüze...
» Telefon Hallom a hangod messze, mélyből,
Egy régi...
» Varázslat Nem láttad-e a bűvölő manót?
Síró szeme, nevető...
» Kis felhő szürkéllett az ég-magasban Kis felhő szürkéllett az ég-magasban.
Mint...
» Jöjj Ó jöjj.
Te nagy éj ametiszt boltozata.
Ó...
» Amit szavakra bízni átall Amit szavakra bízni átall
ajkamra égeti a...
» Kedves, nézd!... Kedves, nézd! A sáppadó lomb
Sorra mind...
» Elvirához Hányszor mondjam még el, hogy oly szép az...
|