|
Szeretnék nem szeretni,
S ah mégis lángolok,
Karom kitárul önkényt,
Szivem föl-földobog.
Ki az, kiért igy égek?
Mi az, mi így epeszt?
Jöhet, jöhet-e, kérdem,
Istentől ily kereszt?
Talány vagyok magamnak,
Nincs kit szeretni még;
S ah, mégis érzem, érzem,
Szivem csak érte ég!
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Nézz utánam! Reggel, ha szemed kinyitod, nézz reám,
és nézz...
» Vak szerelem Nem leány, nem is menyecske,
Kit szivem...
» Várok rád Várok rád tereken, utcán,
a megbeszélt...
» Rólad beszélek mindig A teremtés sötét barázdái fájnak
énbennem s Te...
» XIII. szonett Bár magadé volnál! de az, szerelmem,
Addig...
» A szemed Nagy, mély szemed reámragyog sötéten
S...
|