|
Kis lány, nagy lány,
Mit ér; ha hamis?
Fölebb is, alább is,
A szomszédban is.
A kis lány ostoba,
Más elcsalhatja;
A nagy lány agyafúrt,
Megcsal szózatja.
Ily gonosz világban,
Én azt gondolám,
Ne legyen soha is
Egyhez kötve szám:
Csókolok, ölelek
Kettőt, hármat is,
S ha ezek közt sincs jó,
Akárhányat is.
S majd azt viszem haza
Víg szüret után,
Aki nem néz vissza
Legények után;
Kinek szeme nem jár
Minden szem után,
Kinek lába nem fut
Minden zaj után;
Aki nyomot nem hágy
Kis lába után,
Megy is, otthon is van,
Mégsem boszorkány.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Kinek már álma sincs Rólad, terólad. Míg erőm tart,
s a lopott...
» Utolsó szerelem Ó, ha eljön öregkorunk,
Szerelmünk mélyebb s...
» 33 És most pedig hazamegyünk, szerelmem,
a házba,...
» Minden levél Minden levél és minden alkonyat
neked babuskál,...
» Ágról ágra… Ágról ágra száll a’ méhe,
Mindenütt mézet...
» A viaszbaba Sovány, kicsiny volt nem magaska,
Füle helyén...
» Tiszta szerelem Oly jó szeretni Téged
lengsz, mint illatos...
» A sok ábrándból... A sok ábrándból, képzelgésből
Csak te maradtál...
» Szerelmes vers Hogy tartsam lelkemet, hogy lelkedet
ne...
» Veled Örökké... Veled örökké! Ó mi szép,
Mily édes lesz az...
» Kedvesemhez Emlékjelűl: hogy hívedet
Feledni nem...
» Szeretlek én, szeretlek téged Szeretlek én, szeretlek téged,
Kedves kis...
» Szerelmes varázs Mondják, sebek fennen sírnak:
Ám mi ketten
Rége...
» Imádság Imádkozom: Vegyétek őt körül
Rajongva, tiszta...
» Csak egy... Csak egy van, aki lelkemet megérti,
Aki...
» Ajándék Tudom, mi szolgának a jó szó,
fogolynak séta,...
|