|
Legalább egyszer
érdemes belehalni a szerelembe.
Legalább egyszer.
Már csak azért is,
hogy később eldicsekedhessünk,
hogy van ilyesmi.
Hogy létezik
…Belehalni.
Valaki fiókja mélyén feküdni
más levélhullák és emlékhullák
mellett
és szenvedni…
Oly istenien,
oly pátosszal szenvedni,
mint Tosca
vagy Witos.
… És már nem törődni senkivel,
és nem haragudni senkire.
És csak kérni Istent, hogy egyszer,
legalább még egyszer
belehalhassunk a szerelembe.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Szélmalom Forog a szélmalom négyes vitorlája,
Hüvös esti...
» Egy lány felett Kórágyon fekszik a' leány,
Virág között olly...
» A nóta vége Azt mondod: rossz volt, megveted,
Találsz te...
» A szolgalegény Fáj a szivem, majd meghasad;
Szeretnélek, de...
» Szerelem és ravatal Ha durcás kis arcod
Egészen az arcomra
Fekteted...
» Nem engedték... Nem engedték hogy megcsókoljam,
mikor hosszú...
» Sóhajféle A messzeség
Egy percre csupa lila láng:
Tündérv...
» Mutamur Emlékszik az arany napokra,
Ugy-e, emlékszik,...
» Szerelmi viszály Eredj, ne lássam itt többé tekinteted,
Az éjnél...
» Fogytán a rím... Fogytán a rím. Halkabban csendül,
Tudtam egy...
» Tavaszdal Darvak röpülnek át
Kinyilt folyók felett,
Hirde...
» Tavaszkor Mikor az égen
Mosolygón, szépen
Tavasz sugára...
» Azt hittem: virág vagy... Azt hittem: virág vagy,
Életem virága,
Szomoru...
» Gyöngylelet Boldog vagyok, mint senki más,
és mégis kedvem...
» Dobd el!... Dobd el a cigarettát!
most már hadd szíjja...
» Népdal Elmennék én innen messze, messze,
Sohse jönnék...
» Idegen erdőben Az őszi avart rovom untalan,
Árva szívemnek...
» Összetört szivem... Összetört szívem bús kesergője
Csókot kért...
|