|
Még egy csók - és soha többé!
Isten áldjon mindörökké!
Szívből csordult könny sebez meg,
örök vágyban eljegyezlek.
Miért sír fel az égre,
akinek még van reménye?
Nekem csillagfény nem int már:
özön éj és néma kín vár.
Rossz rajongás, mégse szidlak,
Nancy győzni, győzni tud csak!
Aki látja, mind imádja,
mindig őt, csak őt kivánja.
Nem lett volna szivünk oly vak,
ne lett volna vágyunk oly vad,
ne jött volna, ne nőtt volna:
szivünk most nem haldokolna.
Ég veled, te szép, te legszebb!
Ég veled, te vég, te kezdet!
Béke, vágy, kincs, öröm, érdem,
minden áldás elkisérjen!
Még egy csók - és soha többé!
Isten áldjon mindörökké!
Szívből csordult könny sebez meg,
örök vágyban eljegyezlek!
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Népdal Elmennék én innen messze, messze,
Sohse jönnék...
» Sóhajféle A messzeség
Egy percre csupa lila láng:
Tündérv...
» Tavaszdal Darvak röpülnek át
Kinyilt folyók felett,
Hirde...
» Egy lány felett Kórágyon fekszik a' leány,
Virág között olly...
» Belehalni a szerelembe Legalább egyszer
érdemes belehalni a...
» Idegen erdőben Az őszi avart rovom untalan,
Árva szívemnek...
» Nem engedték... Nem engedték hogy megcsókoljam,
mikor hosszú...
» A búcsúzó szerelem Nincs több, mint két ezredéve,
A szerelem itt...
» Összetört szivem... Összetört szívem bús kesergője
Csókot kért...
» Szélmalom Forog a szélmalom négyes vitorlája,
Hüvös esti...
» Fogytán a rím... Fogytán a rím. Halkabban csendül,
Tudtam egy...
» A szolgalegény Fáj a szivem, majd meghasad;
Szeretnélek, de...
|