|
Bántani én nem akarlak,
szavaimmal betakarlak,
el-elnézlek, amíg alszol.
Én sohasem rád haragszom,
de kit bántsak, ha nem téged,
az én vétkem, a te vétked,
mert akarva, akaratlan,
halálom hordod magadban,
s a fiammal, akit szültél,
halálom részese lettél,
és történhet már akármi
történhető, e világi,
oldhatatlanul köt hozzád
e magasztos bizonyosság,
világrészek, galaktikák
távolából is mindig rád
emlékeztet ez a vétked.
Kit szeressek, ha nem téged.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Bennem élsz Bennem élsz, mint évgyűrű a fában,
mint sejtmag...
» Hány évig tart... Öregapám, mondd meg nekem:
Hány évig tart a...
» Szerelmes varázs Mondják, sebek fennen sírnak:
Ám mi ketten
Rége...
» Nem múlik el a szerelem Nem múlik el a szerelem
Csak fegyelmezett...
» Szebb öröm Szívem alatt ragyogsz. A csillagok csipkéje
reme...
» Szerelmes vers Hogy tartsam lelkemet, hogy lelkedet
ne...
» Szived rokkáján Mesélj, mesélj, oly szépen tudsz mesélni.
Szived...
» A fészekről Te vagy a fészek,
Puha vagy, édes és meleg,
S...
|