|
Ki vagy, honnan jössz, szép, sápadt asszony,
Kivel búsálmú, télálmú éjek
Asszonykereső lázak után
Telerajzolták a nagy sötétet...
Álmok asszonya, ki vagy? honnan jössz?
Síró, kis nóták téged idéztek?
Ha rám hull kékes, nagy hajad árnya,
Nyilik a lelkem, nyilik az ajkam
Nagy, sose gondolt melódiákra...
Babonás dalok hozója, ki vagy?
Oly busan jössz... jársz... lépsz a szivemre...
Lábad nyomára könnyek peregnek.
Tied a nótám, a kacagásom.
Ki vagy? Honnan jössz? Nem baj! Szeretlek.
Ha a halál vagy, jobban szeretlek.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Minek tépted össze az én hű szivemet!... Minek tépted össze az én hű szivemet!
Minek...
» Elmondom, mit eddig... Elmondom, mit eddig
Rejtve tartogattam,
Mint...
» Boszorkányszárny Egyedül egyedül a világot járja
Földi lény,...
» Eltüntél, mint a szép nyár... A páholy csupa fény volt:
Az első emelet.
Kacér...
» Vágy Egy szent, egy égi csókot esd - leányka!
Zajongv...
» Népdal Ezer csillag ragyog, fénylik odafenn.
Csak az...
» Nem fáj Kedvelek valakit -
Most nincsen itt.
Nem baj
...
» Lotti Szép tavaszom mezején, mint isteni Grácia,...
|