|
Egy szent, egy égi csókot esd - leányka!
Zajongva, égve dőre képzetem:
Habár az üdv helyett, szivem tüzére
Szent síri béket adjon az nekem.
S im érzem, érzem a halál kegyessebb
Leányka, mint keblednek érzete,
Jég csókja hanvad arcomon, s körültem
Oly édesen leng síri szelleme.
De el nem oltja lángoló keservem,
Nem ád szivemre nyugtató kegyet:
Borús ölében érzem, el nem oltja
A síri éj, forró szerelmemet.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Elmondom, mit eddig... Elmondom, mit eddig
Rejtve tartogattam,
Mint...
» Két sziv között A szív forrong, lázad - de vár is...
Látod,...
» Te Ő Én Te csak a piruló hajnalt imádod, magam
az éjt...
» A szénégető leány Az erdőt járod - cseng az éneked.
Pogány...
» Pásztori gond Hogy Doritza nem szeret,
Tsak azt bánom...
» Még Egy nap többé a dal se szárnyal
Új perc áll a...
|