|
Könnyü fecskék, elröpültök
Dél felé,
Bár lehetnék, mint ti, én is
Könnyüvé.
Véletek légúton messze
Szállanék,
Megtudhatnám kedvesemről,
Hű-e még.
Szálljatok, de álljatok meg
Ablakán,
Nézzetek be, nincs-e bánat
Homlokán.
Szóljatok be kedvesemhez
Édesen,
Mondjátok meg, hogy ne légyen
Hűtelen.
De tavasszal ismét vissza-
Jőjetek,
Hadd halljak hírt kedvesemről
Tőletek.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Álmodtam? Álmodtam?
már előző éjjel is vártál
valamely...
» Ha megöregszel Ha megöregszel s szürke néneként
Ott bólogatsz...
» Meg akarlak tartani Őrjít ez a csókos valóság,
Ez a nagy...
» A mi éjszakáink Nappali út, a mi életünk útja:
Holnapunk látjuk...
» Éva Ádámhoz Veled vagyok, s megszűnik az idő
s változó...
» Itt és most A gyepet nézem, talán a gyepet.
Mozdul a fű....
» Hűség aranyos kora Most már megjött az áhitatnak
S hűségnek...
» Ne kérdezd Ne kérdezd tőlem naponta:
szeretlek-e?
Megmárto...
» Búcsú-vétel Hát kell-e kőltöződnöm
Tőled, szemem...
» A perc kevés Hiába oltottam beléd magam,
nem vagy enyém,...
» Vágy Tavasz van, tavasz van, a tél közepében,
Tavasz...
|