|
De jó, hogy jöttél, drága. Soha jobbkor.
Lázam van és ezt nem gyógyítja doktor.
Szörnyűk az éjszakáim. Iszonyú
hullámok jönnek, véres uszonyú
halak úszkálnak. És még rosszabb ébren.
Akkor a láz dörömböl, mint a dob,
tép, mint a tigris, ide-oda dob.
Nem ismerek meg senkit és nem értem
senkinek a szavát. Csak a tiédet.
Lázam van, mint a napnak nyári délbe,
vagy mérges őszökön, kialvófélbe,
mint annak, aki a napon megégett,
vagy mint az összekötözött bolondnak,
vagy annak, akit sütni kezd a máglya,
vagy nők kötik ki és köré tolongnak,
testén a kés és még mindig nem vágja.
A lázmérőnek annyi foka nincs,
puszta kezeddel mérd a lázam, drága,
vesd le a kesztyűd szépen és tapints
a láz fészkére. Az az orvossága.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Tavasz Tavasz a drágám, és én szeretem.
Ő az eső, a...
» Minden jelben Minden jelben tegnap óta csak te vagy.
Uj...
» Ébredés a neveddel Felébredtem. Úgy bujtam át az álom
meleg...
» A kék tűzeső A kék tűzeső hamu lett.
Lemondtam a kóborlásról....
» Clotilde A kökörcsin a harangláb
A kert mélyén...
» Elégia Elfeledtem én már régen múltakat,
A viharos...
» Énekek éneke Az asszony teste költemény,
mit különös...
» A szerelem énekesihez Nyájaskodó víg társaság
Szerelem énekesi!
Kíket...
» Oh de mennyit... Oh de mennyit néztelek már,
S mégis mindig...
» Erdei szerelem Sötétedik… láthatatlan tücskök ültek ki...
» Dacos barna lányka... Dacos barna lányka, szeretlek,
Dacodnak én...
|