|
A nap, a hó, az évszak áldva légyen,
s az évet, órát, pillanatot áldom,
s a szép tájat, ahol elért sugárzón
szép szeme, és rabul ejtett egészen;
áldott az első édes szenvedésem,
mit éreztem, hogy megérinte Ámor,
az íj íve, a nyíl, sebezve, fájón,
és a sebek, szívembe vésve mélyen.
Áldott özönlő hangja dalolásnak,
mit hölgyem szólongatva, szétfolyattam,
a sóhajok s a könnyek és a vágyak;
és minden ív és árkus áldva mostan,
melyen hírt szerzek néki, senki másnak,
s eszméim is, mind néki áldozottan.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Felhők útján Kék felhő száll a messzeségben,
Az úton egy...
» Lotti Szép tavaszom mezején, mint isteni Grácia,...
» Mindig... Mindig reménytelen volt a szerelmem,
Mindig...
» Szeretni akarok Ez a legnagyobb bűn.
Ez a legszörnyűbb...
» Eggy Ifjú a jegy vissza-adáskor Daura! míg engem szerettél
Míg szemem közzé...
» Az erdéli asszony kezéről Ha szinte érdemem nincs is arra nékem,
hogy ő...
» Octaviához Ha bor, barát és tréfa hív,
S a víg órán kacaj...
» Leányhoz Kedves leány, ne fuss, ne hagyj!
Hiszen te egy...
|