|
A lelkem ódon, babonás vár,
Mohos, gőgös és elhagyott.
(A két szemem, ugye, milyen nagy?
És nem ragyog és nem ragyog.)
Konganak az elhagyott termek,
A bús falakról rámered
Két nagy, sötét ablak a völgyre.
(Ugye, milyen fáradt szemek?)
Örökös itt a lélekjárás,
A kripta-illat és a köd,
Árnyak suhognak a sötétben
S elátkozott had nyöszörög.
(Csak néha, titkos éji órán
Gyúlnak ki e bús, nagy szemek.)
A fehér asszony jár a várban
S az ablakokon kinevet.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Ne emlegesd a multat! Ne emlegesd a multat!
Ne szaggasd föl...
» Egy menyasszonynak Napszivednek melegénél
Ujonnan születtem,
Fénye...
» Pataknál Oh csörge kis patak!
Mondd meg nekem:
Hozzád...
» Jusson egyszer még eszedben... Jusson egyszer még eszedben,
Kit metszettél bé...
» Hervadáskor Hervadáskor, pusztuláskor,
Novemberi...
» A multért Amikor én rajongó vággyal
Követlek, várlak...
» Szeretni akarok Ez a legnagyobb bűn.
Ez a legszörnyűbb...
» Mindig... Mindig reménytelen volt a szerelmem,
Mindig...
» Utolsó szonett Bár volnék, mint te, Csillag, oly örök –
nem a...
|