|
Szívem szerint szolgálom én az Istent,
hogy feljuthassak egyszer majd a mennybe,
az égi hon csodás hírnévnek örvend,
hisz mindeneknek fényes ott a kedve.
De hölgyem nélkül semmi dolgom ott fent -
nincs szebb vonású arc, szőkébb fejecske,
mint az övé - megtennék érte mindent,
s nem lennék boldog tőle elrekesztve.
Nem káromló beszéd ez, ám kivánom,
hogy szavaimat pontosan megértsék:
pokol nekem, ha nincsen mód csodálnom
bársony szemű, szép arcú, tiszta lényét,
hisz legfőbb óhajom s vigasztalásom
hölgyem dicsőségének látni fényét.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Vonszolnak piros delfinek vonszolnak piros delfinek koromtengeren...
» Ballada a hajdani hölgyekről Mondjátok, milyen véget ért
A szép római dáma,...
» Aki sok szépet Aki sok szépet mondott el hiába,
szűkszavú lesz...
» Nagynéha Nagynéha emgem is tudnak szeretni
lány-arcú,...
» Jer közel, édes... Jer közel, édes! Így, az ölembe,
Szép fejedet...
» Szerelem Míg egy ábrándos, kékszemü leánykát
Látok...
|