|
Gyöngécske lány vagyok még,
ijeszt is fű-fa uram;
férfi ágyában engem
a hideg rázna, uram.
Korai még, korai még,
korai még a konty nekem,
korai még… bűn lenne ám,
ha elcsavarná a fejem.
Anyám varratta új ruhám,
templomba mék megáldani,
ha lefeküdnénk, jó uram,
hová lennének fodrai?
Régen elmult már Mindszent,
hosszú a téli éj, uram.
Hogy én egy ágyban önnel?
Jaj, nem merek, nem én, uram.
Süvít a szél és lombtalan,
tar ágakat csupál, uram;
de hogyha nyáron erre jár;
idősebb leszek már, uram.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Elza szeme Szemed oly mély midőn szomjazva ráhajoltam
Tükré...
» Tévedtem és tévedve Tévedtem és tévedve
Láttalak,
Te, legkivántatób...
» Így szaladsz karjaimba Két szegény karomat kinyujtom
Száz mértföldre....
» Búsúly szivem érted, hivem Búsúly szivem érted, hivem,
Hogy tőled...
» Evianne Betűkből építelek föl
vonalakból
színből
izzó...
» S. M. kisasszonynak Szeretem a tavasz kedves kis virágát,
A szerény...
» Losonczi Anna nevére Lelkemet szállotta meg nagy keserűség,
Csak...
» Múzsa Mintha egy hajszálon függne az élet,
úgy várom...
» Oh...! Oh boldogság! árnyas zöld lugas,
Mért borul rám...
|