|
Mikor - egy éve - rajtad csüggni kezdtem
túl mohó nem volt ez a szerelem:
vágy híján nem hiányzik semmi sem
a kéj csekély, de nincs nagy gyötrelem sem.
S a sok kéjnél jobb, ha semmi se fáj
vesztésnél jobb az önmérsékelés.
Férfi gyönyöre: ha nincs szenvedés.
Megtenni jó, de túl rossz a muszáj.
Ez persze sóher bölcselők tana
gazdag se volt, ki mit sem veszített el!
Azt sem mondom, hogy bosszantana, ha...
Úgy vélem: rossztól nem kell tartani
ha semmin sem csügg szívével az ember.
De nem vagyunk a dolgok urai.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Csalóka álom Harmatos fűben gyöngyöt láttam,
Álmomban újra...
» Virágos ág ... Virágos ág az asszony élete
tavasszal könnyű...
» Szerenád A kormos égből lágy fehérség
szitálja le ezüst...
» Korán jöttem ide Későn jött az az asszony,
Aki néz, akit...
» Könyörgés a kedvesért Te segítsd, Uram
bocsásd meg érte szívem...
» Ha nem szerelmet Ha nem szerelmet, akkor hát mit érzek?
És ha...
» Nem dicsőség... Nem dicsőség, amiért epedve
Nyújtja szomjas...
» Rád gondolok Rád gondolok! - Úgy indázlak közül
gondolattal,...
|