|
Hogy ámítni nem tudtuk egymást,
Friggyé ez úgy sem válhatott,
Én a nőt nem láttam sehol sem,
Te meg a férfiállatot.
Két sáppadt, fáradt ember üdvét
Egymásra lelve sem leli,
Hejh, édesem, kár volt ily ifjan
Hazudni elfelejteni!...
Csak annyit tudtál volna szólni:
- Én ifjam, szép vagy és deli...
És én bár súgni bírtam volna:
- Enyém légy, tested vágyteli!
Talán egy kéjes pillanatra
Felébred két test, két halott,
Hejh, de mert hazudni nem tudtunk,
Friggyé ez még sem válhatott!...
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» F. E. kisasszony emlékkönyvébe Amit vágyad kivánt,
Reményed esdve kért,
Megadt...
» Boldogság és álom Álmodban minket gyakran láttál,
Hogy együtt...
» "Dunári valczer" Húsz éves voltam. Oh de szép idő az!
Húsz éves...
» Emlékezz csak a szeretőd szemére Csókodtól fáradt, boldog reggelen:
Sötét és...
» S. M. kisasszonynak Szeretem a tavasz kedves kis virágát,
A szerény...
» Bankó lánya Ment ügetve sötét arcczal,
Csak előre...
» Gyönge kézzel... Gyönge kézzel nékem is Cythére
Mirtuszágat fűze...
» Találkozás Egy arc, amelyet régen eltemettél,
kettősen...
|