|
Van olyan perc, mikor szivünkben
Az élet lángja fellobog,
Van olyan perc, mikor azt hisszük,
Hogy lehetünk még boldogok.
Szép asszonyarcok hosszú sorban
Reánk ragyognak, intenek,
Velünk vannak a csókban, borban
Ámor és Bacchus istenek.
De oly muló a mámor üdve,
Elszáll az ámitó remény,
Nem igér édes boldogságot,
Miként a mámor éjjelén.
S míg ránk tolúl a végzet átka,
A mely lelkünkre visszajár -
Szívünk olyan, olyan üres lesz,
Mint a mámort adó pohár.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Gyere drága, ülj le mellém, Gyere drága, ülj le mellém,
nézz hát a szemembe...
» Az, ami fáj nekem Az, ami fáj nekem,
Nem lakik a szívben,
Oly...
» Tenger Szép?... Ugye szép?
Ugye a víz folyó...
» Szerelem ideje hogy szeressük egymást
hogy hidd ha...
» Esztelen Szerelem Esztelen szerelem,
hírlik, isteneken...
» Fehérfüggönyös szoba Az elsötétülő szobák
Lázas, mély bánatát ki...
» Kérdezd: szeretlek-e? Kérdezd: szeretlek-e? s megmondom én,...
» A szépségének aszkétája A szépségének aszkétája lettem.
Szépség-bolond...
|