|
Nem szeretlek! - Nem és nem! Nem szeretlek!
Mégis, bánat emészt, ha nem vagy itt;
irigylem a kék eget is feletted,
s - mert láthatnak - boldog csillagait.
Nem szeretlek! - Ám - okát nem tudom -
helyesnek érzem, bármit is teszel,
s magányosan gyakran száll sóhajom:
miért más mind, ki szivemhez közel!
Nem szeretlek! - De búcsúzás után
gyűlölt zaj bármi hang, ha megtöri
bennem a csengést, mely hosszan, puhán
szavad zenéjét ismételgeti.
Nem szeretlek! - De lágy tekinteted
mély kékje fenn az égen, éjszaka,
szememnek tiszta fénnyel megjelent,
s oly gyakran, mint még senkié, soha.
Tudom, hogy nem szeretlek! - Ám - beh kár! -
másnál nem lel bizalmat nyílt szivem,
s megmosolyog gyakran, ki erre jár,
látván, hogy jöttöd várom szüntelen.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Fáj... Fáj a léted,
mert nem vagy velem,
Fáj a...
» Nem válhatunk el Hiába akarlak kitépni magamból,
Örök rendelés...
» Fogadás Midőn a vágyak láza forr eremben
S hő...
» Veled Örökké... Veled örökké! Ó mi szép,
Mily édes lesz az...
» Kérésem egy Kérésem egy: a csókod add,
vagy tiszta szívvel...
» Régi történet Nincs boldogítóbb mint a szeretet;
De...
» Kerestem a boldogságot Kerestem a boldogságot
Egy barna lány kék...
» Czidli Dámon, hát csak elfelejted,
férjfi esküvésidet?
...
» A végén Szótlanul nézlek és nem érzek semmit,
várok...
|