|
Mondod, lány, hogy bizony már
Sokszor valék szerelmes,
S hűségi esküvésem -
Hogy is mondjam ki? - kétes.
De nézd, mi sok csillag hull
Le, és egy sem hibázik;
Szívemben is az érzés
Egész teljben virágzik. -
Ami lehullt, leányka,
Nem volt valódi csillag,
S engem sajnálj meg inkább,
Hogy hittem egykor annak. -
Ha érzed, hogy valódi
Csillag vagy, drága lélek,
Nem hullsz le szűm egéről -
S én mégis féltve féltlek.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» A kedves halála A férfi csak ezt tudta a halálról:
hogy elvisz...
» A legkedvesebbnek Annyi szirma nincsen a virágnak,
Annyi gyöngye...
» Dicséret Fénylő ajkadon bujdokoló nap
a mosolyod;...
» Pillanatok Mióta tegnap megcsókoltalak
s te sóváran (de...
» Jó érezni Jó érezni azt, hogy szeretlek
nagyon és...
» Ajándék Tudom, mi szolgának a jó szó,
fogolynak séta,...
» Szived rokkáján Mesélj, mesélj, oly szépen tudsz mesélni.
Szived...
|