Az érzékiség túlteng mindenütt, ahol a szellemi elfoglaltság hiányzik. | Amikor eljő a szerelem, erőfeszítés nélkül érkezik, mint a lágy déli szellő, amely nagy cseppekkel,... | Az életben mindent úgy kell venni, ahogy van, és nem szabad egyszer szerelmesnek lenni, egyszer... | Azt mondta valaki: az asszony csoda - valaki meg hozzátette, hogy minden csoda e világon. Azt... | De te:
terólad nem tudom, ki vagy,
terád nincsen hasonlatom sem,
csak azt tudom: szeretlek! |
Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
|
Nemcsak az az igazság, hogy megcsókoltunk egy nőt, hanem az is, hogy titokban vágyakoztunk rá, s... | Ha egy férfi mulattat is benneteket, nem kell szerelemre gondolni mindjárt. | | Összeköt minket egy közös cél:
Senki sincs, ki csak magának él,
Mindent, amit másnak... |
Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| | |
Azt a levegő-tiszta, észrevétlen
Nagy boldogságot adtad egykor nékem,
Amit nem adhat többé senki sem. | Senki nem tud igazán örülni, ha nincs benne szeretet. | ....de minden múló volt. S akár az ősszel
sárgán lehulló holt falevelek,
úgy hagytak el, vagy... |
Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| | |
A szerelem szerelmet kíván cserébe, de a szerelemnek ezenkívül szüksége van emberi megbecsülésre... | A nőnek a házasság állás. Meg akar élni belőle. Hol van még egy intézmény, ahol olyan kis tudással,... | Nincsen élvezet nagyobb:
Becsapni, aki becsapott. | A boldogság annál édesebb, minél több bánat és aggodalom árán jutunk hozzá. | Szűz szerelem angyalai,
ti feleltek Valakiért!
Hozzátok vissza, küzdjetek
az én Valakimért!
Ó... |
Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
|
Hol vagytok ti boldog álmok, víg napok?
Csüggedt lelkem romok között andalog,
Magam is rom! -... | Különös, hogy életem harminc esztendeje alatt a sok száz nő közül, akikkel találkoztam, csupán... | Hála neked, hogy megkerestél.
Ó, most már van karácsonyom,
s adventi nagy csodavárásom.
megcsalta... | Nem sok férfi - aki e névre méltó - nyer valami tényleges értéket a házasság révén, legalább is a... | A szerelem alázatos, gyarló, teli botlással, drága tévedéssel. A szerelem menekül az okos... |
Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
| Tovább...
|