|
Soha nem bájol testednek
Csábító szépsége,
Ha nem ékesít lelkednek
Belső nemessége.
A termet s szín akármelly szép,
Magában csak holt bálványkép.
A szépség gyenge rózsája
Múló fényt ruház rád,
Hacsak az érdem hozzája
Olly virágot nem ád,
Mellyet akkor is becsűlnek,
Ha orcádra ráncok űlnek.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Messzebb vagyok... Messzebb vagyok tőled ismét,
Hanem azért...
» Az új évhez Mogorva vén idő mosolygó leánya
Én reám hijába...
» Minek szaladtok el... Minek szaladtok el, ti szépek?
Te pillanat, te...
» Te türelem, te jóság.. Te türelem, te jóság!
Te kedves, drága,...
» Tavaszi tüzek láttán Egy volt szerelem emlékére
Már lábadoznak,...
» Korai még a konty nekem Gyöngécske lány vagyok még,
ijeszt is fű-fa...
|