|
Ha most, mikor oly érthetetlenül nehéz a szívem:
Valaki jönne és karonfogna szépen, szelíden -
Nem is karon, csak kézenfogna, mint árva gyermeket a másik
És sétálnánk napnyugtától a legelső csillagsugárig!
Valaki, akinek most nem volna gondja semmi másra,
Csak arra, hogy én szomjazom csendes-szavú vigasztalásra -
Aki jönne mellettem főlehajtva egy órácskát hallgatagon
S a hallgatása azt mondaná: panaszkodjék, én hallgatom.
Újat nem mondanék, tán inkább ezerszer elmondottakat,
De új volna így, ily zavartalan-ketten az esti ég alatt -
Egy óráig, amíg a csillag felragyog és reánksugároz:
Nem volna köze semmi máshoz, nem volna közöm semmi máshoz.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Táncol a Hold Táncol a Hold,
fehér ingben.
Kékes fényben
úsz...
» Hideg ajkak Álomba hullt a rét. A bokrok szempilláiról...
» Szerelmi pör Édes leány, hamis leány,
Szivem panaszra kél...
» Az első csók Jár a szellő édesen susogva,
Vágy, szerelem...
» Első csók Szenvedtem érted,
Szép kedvesem,
Sokat...
» Feleségemnek... Megszoktalak, akár a levegőt,
bármerre nézek,...
» Varázslat Nem láttad-e a bűvölő manót?
Síró szeme, nevető...
» Kis felhő szürkéllett az ég-magasban Kis felhő szürkéllett az ég-magasban.
Mint...
|