|
Ha most, mikor oly érthetetlenül nehéz a szívem:
Valaki jönne és karonfogna szépen, szelíden -
Nem is karon, csak kézenfogna, mint árva gyermeket a másik
És sétálnánk napnyugtától a legelső csillagsugárig!
Valaki, akinek most nem volna gondja semmi másra,
Csak arra, hogy én szomjazom csendes-szavú vigasztalásra -
Aki jönne mellettem főlehajtva egy órácskát hallgatagon
S a hallgatása azt mondaná: panaszkodjék, én hallgatom.
Újat nem mondanék, tán inkább ezerszer elmondottakat,
De új volna így, ily zavartalan-ketten az esti ég alatt -
Egy óráig, amíg a csillag felragyog és reánksugároz:
Nem volna köze semmi máshoz, nem volna közöm semmi máshoz.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Óda a nyugati szélhez Legyek hárfád, mint hárfád a vadon,
hulló lomb...
» Új szerelem Tavaszi szél érdes
fuvallatával arcodon...
» Tavasz Tavasz a drágám, és én szeretem.
Ő az eső, a...
» A rózsatolvaj Kivirított biró uram
Hires rózsafája,
Még a...
» Szerelmesek, szerelmesek Szerelmesek, szerelmesek! Halljátok? Égi dob...
» Fiatal szerelem A szeme kék, a haja gesztenye,
ajkán gúny, mint...
» Dacos barna lányka... Dacos barna lányka, szeretlek,
Dacodnak én...
» Virágének Ha ki merném mondani, ha ki mernéd mondani,
vilá...
|