|
Ha most, mikor oly érthetetlenül nehéz a szívem:
Valaki jönne és karonfogna szépen, szelíden -
Nem is karon, csak kézenfogna, mint árva gyermeket a másik
És sétálnánk napnyugtától a legelső csillagsugárig!
Valaki, akinek most nem volna gondja semmi másra,
Csak arra, hogy én szomjazom csendes-szavú vigasztalásra -
Aki jönne mellettem főlehajtva egy órácskát hallgatagon
S a hallgatása azt mondaná: panaszkodjék, én hallgatom.
Újat nem mondanék, tán inkább ezerszer elmondottakat,
De új volna így, ily zavartalan-ketten az esti ég alatt -
Egy óráig, amíg a csillag felragyog és reánksugároz:
Nem volna köze semmi máshoz, nem volna közöm semmi máshoz.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Csak engem szeret Lombos ág ne hajlongj, hagyj fel a bókkal,
Kedve...
» Énekek éneke Szép vagy, ó szerelmesem, szép! Lábadat saru...
» A szökevény szerelem Annyi év, annyi év:
a szerelem tart-e...
» Minden jelben Minden jelben tegnap óta csak te vagy.
Uj...
» Elégia Elfeledtem én már régen múltakat,
A viharos...
» Akarlak, szeretlek Akarlak, szeretlek, kellesz nekem
dacos, síró...
» Szívlázadás Oh hölgy ha látnál szivem bánatában,
Ki láttál...
» Add a kezed Add a kezed, így szépen, csöndesen,
Nyugodtan...
|