|
Szerelmesek, szerelmesek! Halljátok? Égi dob pereg.
A búcsuzás, az indulás nagy perce már elérkezett.
A tevehajcsár jó korán ébren volt, csak egy szót kiván,
már készen áll a karaván. Ó társaim, ébredjetek!
A készület sok hangja szól, csengőre csengő válaszol,
a végtelenbe vándorol s egyenként indul a menet.
Megfordított gyertyák alatt, ahol a kék függöny hasad,
kilép csodálatos csapat, minden titkok felfénylenek.
Forog, forog az égburok, szivedre ólomsúlyt dobott,
nehéz álmodtól óvakodj, vesd el a könnyü életet.
Te őr, vigyázz! Itt az idő! Nem alhatik az őriző.
Ó szív, barátot kereső, indulj, mert vár a kedvesed.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Klári Meg-látván a' kis Klári
Aszszony-Anynyát...
» Oly kedves, tiszta, szép vagy... Oly kedves, tiszta, szép vagy,
akárcsak egy...
» Szép ifju hölgy Szép ifju hölgy, kit nemessége áthat,
egy...
» Nézem, mily szép a sok virág Nézem, mily szép a sok virág,
ha nyílik Ámor...
» Elég Minden parázs
hideg hamu
minden szó
néma...
|