|
Ne haragudj. A rét deres volt,
a havasok nagyon lilák
s az erdő óriás vörös folt,
ne haragudj: nem volt virág.
De puszta kézzel mégse jöttem:
hol a halál nagyon zenél,
sziromtalan csokrot kötöttem,
piros bogyó, piros levél.
S most add a lelked: karcsú váza,
mely őrzi még a nyár borát -
s a hervadás vörös varázsa
most ráborítja bíborát.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Dal a dús királyról Tudod a dalt a dús királyról?
Mindene volt, mit...
» Nézlek 1.
Nézlek - csak az isten tudja,
Hogy mi...
» Dionysos igy dalolt Ugy tartogatlak most magamnak,
Mint nemes...
» Szomorú indulat Mi kesergő sok gondolat
Terheli bús fejemet?
Sé...
» A virágnak megtiltani nem lehet... A virágnak megtiltani nem lehet,
Hogy ne...
» Nem gondolok... Nem gondolok a világon senkire,
Nem kell nekem...
|