|
De szép volt, istenek! A vízbe lépett
és élveteg lehúnyta szempilláit,
a zengő fény elől szemét, a szépet
hogy védje, és a víz amint csillámlik
s elönti tündöklőn a messzeséget,
elnézte fájón, álmatag, sokáig.
És szétbontotta két karját, a lágyat,
mely kéjesen pihent meg drága mellén,
e ragyogó két szent, szerelmes szárnyat
s úgy tetszett, elrepűl. S csak állt, ó hellén
istennő, ki egy messzi felhőn ágyat
keres, hogy ott merengjen el szerelmén.
S fehérlőn az azúr felé lendülve
a két kar egybeszállt a fej felett,
egy hullám csobbant részegen csendűlve
s a parti fák jajongták: ég veled!
Tán nem láttam, csak itta részegülve
a vágy tüzes borát a képzelet.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Bár rózsa volnék ... Bár rózsa volnék, szép leány,
Hogy elvirítva...
» Bölcs Marun meséje "Volt egyszer." Bölcs Marunról
Szól ez együgyü...
» Finale 1
A néma őszi tájra nézek.
Ajkam lezárt és...
» Pórleány Tölgy alatt a dombon ültem,
Nyilt daloskönyv...
» Szeretnék átölelni... Szeretnék átölelni ma egy embert,
Ki olyan árva...
» 9. Szerelmes üzenet. Siess pásztor zöld mezőkről,
siess Thirzis...
» Hold szitálja hűvös aranyát Élj, ha élsz! Csókolj nagyon, ha csókolsz!
Arany...
» Hold a fák közt A hold a fák közt
szikrázva süt;
gally moccan,...
» Antik szerelem "S megint előlről"
A szeretőm fiús, görög...
|