|
Kék felhő száll a messzeségben,
Az úton egy leány közelg.
És míg a felhőt elkísérem,
Lassan jövünk közelb, közelb.
Selyemhaj csillog napsugárban -
A felhő mindig távolabb -
Selyemhaj mondja: nyár van, nyár van,
Felhő csak a bús gondolat.
Egy pillantás - s a fájó sejtés
Csak átsuhan a lelkemen:
Hogy azt a felhőt, ezt a szép lányt
Én el nem érem sohasem.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Szomorúfűz ága Szomorúfűz ága
Hajlik a virágra,
Fáj a szivem...
» Szerelemvágy Oh ugy szeretnék már szeretni!
Emészt a tűz,...
» Pásztori gond Hogy Doritza nem szeret,
Tsak azt bánom...
» Az erdéli asszony kezéről Ha szinte érdemem nincs is arra nékem,
hogy ő...
» Ne gondolj reám Ne gondolj énreám
Szüntelenül,
Habár szelíd...
» Névnapi köszöntés Kár hogy a pap megkeresztelt,
Jobb volnál...
|