|
Kék felhő száll a messzeségben,
Az úton egy leány közelg.
És míg a felhőt elkísérem,
Lassan jövünk közelb, közelb.
Selyemhaj csillog napsugárban -
A felhő mindig távolabb -
Selyemhaj mondja: nyár van, nyár van,
Felhő csak a bús gondolat.
Egy pillantás - s a fájó sejtés
Csak átsuhan a lelkemen:
Hogy azt a felhőt, ezt a szép lányt
Én el nem érem sohasem.
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Kerestem a boldogságot Kerestem a boldogságot
Egy barna lány kék...
» A' Győzhetetlen Szív Mond-meg, kérlek, nyájas Lyánka,
meg-indulé Te...
» Ha félelem fog el Ha félelem fog el, hogy meghalok
s nem aratom...
» De jó annak... De jó annak, aki senkit
Nem szeret,
Mosolyoghat...
» Mért nem születtél te... Mért nem születtél te
A mi kis falunkban,
Ott...
» Vers És én még várok. Várok. Hisz ma még
A rádvárás...
|