|
Már nincs semmim, amit Néked adhatok!
Koldus vagyok, kifosztott, sápadt,
Bús asszony, könnyekkel megáldott.
Ami szép volt bennem: álmokat, vágyat
Neked adtam. Mit adhatok még?
A lelkem bongott, mint sokhúrú hárfa,
És nem zengett mást, csak a Te dalod.
A testem első, vágyó rezdülése
Téged kívánt, a Te ölelő karod,
Tiéd lettem. Mit adhatok még?
Az ajkamról a sok remegő csókot
Lecsókoltad. Ó, nem sajnálom.
Én kacagós, játékos kedvem,
Én sokszirmú égő virágom, álmom
Mind elvetted. Mit adhatok még?
Szívemből kinyílt egy gyönyörű bimbó,
Lüktető élet, pici magzatom,
Az én utolsó drága kincsem,
A lelkem lelke, drága hajnalom,
Neked adtam. Mit adhatok még?
Küldd el ezt a verset szerelmednek! | |
|
További versek honlapunkról:
» Mi ez mit szívemben érzek?... Mi ez, mit szivemben érzek,
S mit nem mondhat...
» Álom Álmomba', halld, szép kedvesem,
Ravatalon...
» Várj Nem leszel mindig egyedül,
eljön hogy újra...
» Kukuku, kukucskám... 1.
Kukuku, kukucskám!
Szállj én hozzám...
» A szerelmes Hah kié vagy most, ki csak értem égél,
Életem,...
» Szerelmes varázs Mondják, sebek fennen sírnak:
Ám mi ketten
Rége...
» Álmomban Álmomban, Kedves, hosszú folyosókon
kétségbeesve...
» Fehér leányszoba Már két hete udvarlok Alkippének
fehér...
» Minek nevezzelek? Minek nevezzelek,
Ha a merengés alkonyában
Szép...
» Virágének Fölötted egy almafa ága,
szirmok hullanak a...
» Nem volt nekem, szőke kis lány... Nem volt nekem, szőke kis lány,
Egyebem a...
» Szép a' leány Szép a' leány, midőn szemén
Szerelmi tűz...
|